Czy to faktycznie może być jakiś nerwoból?

Witam mam pytanie ponieważ od jakiegos czasu (ale nie codziennie)miewam ucisk w klatce piersiowej nieraz promieniuje do pleców łopatki Byłam u lekarza w grudniu zeszłego roku ekg wporzadku i mówi że to na tle nerwowym A ja mam ostatnio sporo nerwów i stresu.. Dostałam propraponol 10 mg 2 razy dzienne i magnez i byłam chwila spokoju 10 dni temu byłam na pogotowiu ponieważ bardzo mnie bolało w klatce się się przestraszyłam że to coś poważnego ekg nic nie wykazało.. Powiedzieli mi że to nerwobol międzyzebrowy dostałam zastrzyk i tabletkę hydrocortyzon i przeszło ale się nadal martwię byłam wczoraj u lekarza internisty i wpisal mi hydrocortyzonum czy jakoś tak i powiedział że tak się mogę czuć bo nerwobole i dodatkowo stres i to się nawarstwia A ja czytam po Internecie i się nakrecam że to zawał albo inna choroba :( Czy to faktycznie może być nerwobol i dodatkowo stres Czy warto wybrać się do jakieś specjalisty np kardiloga czy psychiatry i jakie dodatkowe badania porobić ? Martwię się

Dzień dobry,

skoro konsultowała się już Pani u lekarza kilkakrotnie i lekarz stwierdził, że Pani dolegliwości mogą wynikać z tego, że aktualnie przeżywa Pani w swoim życiu stresujące sytuacje, warto rozważyć konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. Szczególnie wskazane byłoby, żeby ta osoba zajmowała się pracą z ciałem, objawami somatycznymi.

Emocje, które przeżywamy objawiają się w ciele i tzw.somstyzacje mogą być związane ze stanem psychicznym danej osoby, a nie wynikać z choroby ciała.

Najczęstsze dolegliwości somatyczne, często mylone przez pacjenta z chorobą to: kołatania serca, kłucie/bóle serca, duszności, drżenie rąk, dolegliwości bólowe o nieznanym pochodzeniu, bóle brzucha, wymioty/nudności, ściskanie w gardle/gula w gardle, szumy w uszach, omdlenia/zasłabnięcia.

Dlatego konsultacja ze specjalistą psychologiem czy psychoterapeutą jest jak najbardziej w Pani przypadku wskazana. Warto się temu bliżej przyjrzeć i spróbować znaleźć rozwiązanie Pani problemu, żeby nie musiała pani się dłużej męczyć i stresować dolegliwościami.