Czy to faktycznie może być objaw nerwicy?

Dzień dobry, moj problem ciągnie się od miesiąca. Na pocztątku mialem z boku głowy z prawej strony wyżej uczucie jakby coś tam latało.uczucie bańki z kisielem ktora sie przesuwa ...do tego jakby mrowienie,drętwienie lekkie,jakbym czul jak włosy wyrastały... do tego teraz doszło- zdrwtwiala w sumie cala glowa,czoło,zatkane jakby uszy,lekkie uciski w skroniach obok uszu,ukłucia w róznych częściach głowy.... nie mogę nirmalnie funkcjonować... jak nałoze czapkę trochę lepiej jest. Natomiast jak biegam w czapeczce to czuje jakby coś latało w głowie i się o nią obijało... miałem kiedyś drętwienia twarzy lekkie ale nie takie i nie trwały tyle. Kiedyś badabia porobione ok- krew ,ekg ,doppler tętnic,usg jamy,do tego 2 lata temu TK głowy z kontrastem - też ok.... sugerowali ze moze nerwica.(od 4 lat w stresie) .... spię normalnie w miarę. Objawy wieksze podczas ruchu,robienia czegos np herbaty... jak leze z glową opartą jest znosnie. Prosze o pomoc. Męzczyzna 35 lat 186 wzrost,85 kg,jogging 4 x w tyg

Proponuję wykonać jeszcze raz badanie neurologiczne i sprawdzić, czy w tym zakresie nic się nie zmieniło. Opisane trudności mogą być wynikiem pewnych zmian neurologicznych właśnie.

Ale mogą również świadczyć o nerwicy, która przyjmowałaby u Pana formę objawów psychosmatycznych. W takim wypadku, po wykluczeniu źródła neurologicznego, dobrze będzie podjąć psychoterapię skierowaną na niwelowanie stresu i napięcia, o których Pan pisze. Chroniczny stres może być (a wręcz często jest) powodem problemów, które znajdują swoje ujście właśnie w somatyzowaniu (przelewanie, bóle, cięzkość, piski w głowie, zdtrętwienia, nadwrażliwość skórna itd). W związku z tym nauczenie się odpowiednich metod radzenia sobie z napięciem pozwoli Panu pozbyć się opisywanych trudności. W obecnej sytuacji pandemicznej można korzystać ze spotkań psychologicznych stacjonarnie, w gabinecie, ale również online np. poprzez Skype. Dzięki temu może Pan zachować pełną swobodę i zachowane jest poczucie bezpieczeństwa związane z COVID-19. Zatem polecam podjąć dodatkową diagnostykę neurologiczną, a takze podjąć spotkania/konsultacje psychologiczne w celu zniwelowania stresu. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.