Czy to impotencja? Mój mąż wybiera alkohol zamiast seksu ze mną

Mój mąż ma 43 lata, od 3 lat pracuje za granicą, jego powroty są staszne, bo awantury są o seks. Niestety jest ciągle pijany, teraz jest w domu od 4 dni i jeszcze nie uprawialiśmy seksu, bo on ciągle wybiera alkohol i mnie wyzywa, że żadna ze mnie kobieta, bo się za niego nie biorę, ale niestety jego oddech mnie odpycha. Chociaż mu to mówię nic sobie z tego nie robi, twierdzi, że pić będzie, a ja muszę mu zrobić dobrze. Wrócę do lat wcześniejszych. Co noc, mimo że uprawialiśmy seks, mąż późną nocą sam się masturbował. Jakoś w to nie ingerowałam. Myślę, że mąż ma brak erekcji i woli alkohol. Czy może uzależnił się od masturbacji? Nie wiem co mam robić, ale z alkoholikiem seks nie jest ciekawy.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Sądzę, że problemem Pani męża nie jest problem z erekcją, ale raczej choroba alkoholowa. Mąż wybiera alkohol zamiast seksu z Panią, gdyż jest uzależniony. Podejrzewam, że wielokrotnie przeprowadzała Pani z nim rozmowę na ten temat, ale jedyną szansą na powrót do normalności w Państwa życiu jest skłonienie męża do podjęcia terapii odwykowej. Istnieje wiele instytucji, które to umożliwiają, a ich adresy można bez problemu znaleźć w internecie.

Życzę powodzenia.