Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest otyłość?

Witam, Jeżeli mam 12 lat, 63kg i 162 wzrostu to jak mam schudnąć, żeby być chudszą? Jestem trochę za gruba i wszyscy w szkole sie ze mnie śmieją. Prosze mi pomóc
12 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 24 i w odniesieniu do siatek centylowych oznacza nadwagę. Musisz wiedzieć, że nadwaga może mieć poważne konsekwencje zdrowotne w przyszłości. Jednak w Twoim wieku nie wolno Ci się odchudzać żadnymi drastycznymi dietami. Nie wiem też, czy przyczyną nadwagi u Ciebie jest zły sposób odżywiania  i brak ruchu, czy też jakieś zaburzenie w organizmie. Podaj więcej informacji odpowiadając na pytania zawarte w formularzu do zadawania pytań. Odchudzanie u dzieci i młodzieży wygląda nieco inaczej niż u dorosłych. Polega na wporwadzeniu zdrowej diety i zwiększeniu aktywności fizycznej. Tutaj o tym przeczytasz:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy