Czy to jest wskazanie do wizyty u ginekologa?

Witam ,miesiączka w kwietniu była 13 dnia Teraz w maju dostałam ją dwa dni wcześniej ,natomiast sutki mam przyciemnione i dzisiaj mialam odruch wymiotny .Czy słusznie boję się ciąży mimo okresu ,czy jest to powód do wizyty u ginekologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam, podała Pani za mało informacji, by móc domniemywać ciążę. Nie wspomina Pani nic o stosunkach płciowych – kiedy były, czy stosuje Pani jakieś zabezpieczenia – oraz o tym, jak wyglądała ostatnia miesiączka. Przyciemnione sutki i jednorazowy epizod z mdłościami, to za mało, by stwierdzić ciążę. Tutaj może Pani dowiedzieć się więcej o symptomach wczesnej ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc. Jeśli miesiączka była w normalnej postaci – również nie ma powodu do obaw, ponieważ w ciąży mogą pojawiać się plamienia, niewielkie krwawienie na początku, ale nie menstruacja w takiej postaci, jak przed ciążą. Długość cyklu to ok. 25-35 dni, więc przesunięcie menstruacji o kilka dni w tył nie jest niczym niepokojącym i nie nosi miana zaburzeń cyklu czy nieregularności. W razie obaw najlepiej wykonać test ciążowy – nie pozostawi żadnych wątpliwości. Jeśli poza wcześniejszą miesiączką nie ma Pani innych dolegliwości, to myślę, że w tej chwili nie ma potrzeby wizyty u ginekologa. Oczywiście, jeśli cokolwiek budzi Pani niepokój – może to Pani skonsultować ze specjalistą, choć pierwszym, co powinna Pani zrobić, jest właśnie test ciążowy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie