Czy to mogą być początki depresji?

Mój mąż głośno mówi przez sen,głośno przeklina. W ciągu dnia ciągle śpi ,nie ma energii jakby nie miał siły codziennych czynności zrobić.Czy to mogą być objawy depresji?

Dzień dobry Pani, proszę porozmawiać serdecznie z mężem na temat jego pracy i zainteresowań. Starajmy się nie określać jednostki chorobowej, bo to nie pomaga a przeszkadza raczej. Być może Pani mąż ma jakieś problemy w pracy, związku. Szczera rozmowa zawsze rozjaśnia wiele spraw. W tej chwili sytuacja związana z pandemią, jest bardzo trudna do zaakceptowania dla ludzi którzy byli aktywni. W związku z tym należy rozmawiać, dużo rozmawiać o różnych sprawach. Można też skorzystać z telefonu zaufania, aby dowiedzieć się jak można dostać się do lekarza. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska