Czy to mogło spowodować nawrót lęku?

Czy krótkotrwały powrót(ok. 1 tygodnia) na SSRI na minimalną dawkę po ich powolnym odstawieniu mógł spowodować nawrót objawów?Leczę lęk.

Dzień dobry. W początkowym okresie przyjmowania leków może dochodzić do natężonej pracy układu wegetatywnego (jest to związane z mechanizmem działania leków SSRI), co pacjenci z zaburzeniami lękowymi interpretują jako nasilenie doznań lękowych. Okres przystosowywania się organizmu do zażywania leku to ok. dwa tygodnie. Po tym czasie powinno się uspokoić. U części pacjentów istotny jest stosunek do leczenia - nieświadoma niechęć do farmakoterapii rzadko wywołuje negatywne reakcje organizmu, spadek samopoczucia. Nadmienię jeszcze, że lęku nie leczymy. Lęk jest naturalną emocją, bez której byśmy nie przetrwali. To co leczymy to zaburzenia lękowe - objawiające się nadmierną reaktywnością emocjonalną, czasem zgeneralizowaną reakcją lękową. Pozdrawiam. Kamila Dziwota