Czy to może być ciąża czy coś innego?

Trzy tygodnie temu z chłopakiem chcieliśmy spędzić razem noc, niestety nie mieliśmy zabezpieczenia, więc tylko włożył i wyciągnął, naprawdę trwało to może z dwie sekundy, oczywiście nie spuścił si. Miałam wtedy dni płodne mimo wszystko. Ale problem leży w tym, że od tamtego czasu niesamowicie boli mnie ciagle podbrzusze, mój brzuch jest ciagle wzdęty. I tak jest od dnia po tej nocy do teraz, a tak jak napisałam minęły trzy tygodnie już. Dodam, że wcześniej tez miałam okazjonalne silne bóle jajników i ogolnie podbrzusza. Okres wypadał mi na dzisiaj ale nie dostałam jeszcze. Myśle, że ważna informacja jest również, że wydzielany z pochwy jest śluz, wodnisty przezroczysty na zmianę z takim skisłym mlekiem. czy to może być ciąża czy coś innego?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie seks w dni płodne – nawet seks przerywany – wiąże się z podwyższonym ryzykiem zajścia w ciążę. W Pani przypadku raczej nie ma powodu do obaw, choć proszę pamiętać, że ciążą może skutkować nawet kontakt z preejakulatem, wydzielanym przez wielu mężczyzn przed wytryskiem, w momencie silnego podniecenia. Między innymi dlatego seks przerywany nie jest polecaną i skuteczną metodą antykoncepcji.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Natomiast zarówno ból podbrzusza, jak i upławy są świadectwem infekcji pochwy – być może do zakażenia doszło w trakcie seksu, gdyż wiele chorób bakteryjnych, wirusów i infekcji grzybiczych z łatwością przenosi się podczas stosunków płciowych.

Więcej informacji o infekcjach pochwy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moga-swiadczyc-nawracajace-uplawy.

Niestety nie sposób postawić diagnozy odnośnie serowatych upławów i bólu brzucha, niemniej wszystko wskazuje na konieczność niezwłocznej wizyty u ginekologa. Być może Pani dolegliwości spowodowane są przez infekcję grzybiczą – kandydoza pochwy to bardzo częsta przypadłość, dotykająca zwłaszcza kobiety, nie można jednak wykluczyć poważniejszych przyczyn.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy?c=168&src01=8d289.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.