Czy to możliwe, że byłam w ciąży?

Witam ostatnią miesiączkę miałam początek 28-29września dokładnie niepamietam bo niezapisalam sobie ale wiem że 3 października już niemialam okresu.17 października mieliśmy stosunek bez zabezpieczenia do końca.ostatnio .piersi miałam powiększone i takie pełniejsze i otoczka wokół sutków zrobiła mi się większą pobolewał mnie dół brzucha brzucha i takie jakby pulsowanie miałam zrobiłam sobie beta HCG z krwi ale wynik niewyszedł chyba bo miałam 0,2 .a w sobotę dostałam krwawienia i takie szczypanie w podbrzuszu i w macicy.mam dwoje dzieci .niestety już dwa razy poroniłam a ostatni raz w tym roku w maju tyle że wtedy w 6tygodniu.czy możliwe że byłam teraz w ciąży ?zastanawiam się czy iść do ginekologa czy może traktować to że byłam w ciąży?w sobotę zaczęłam krwawić a dziś poniedziałek a mi tylko troszkę krwi wycieka bardziej brązowa wydzielina.proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli starają się Państwo o dziecko, to warto udać się do ginekologa w celu wykonania badań – tych najbardziej podstawowych jak: badanie palpacyjne, wziernikowanie czy USG TV. Również wskazana byłaby kontrola cyklu – warto zapisywać daty miesiączek, czas ich trwania, nasilenie krwawienia, moment pojawienia się owulacji itd. W staraniu o dziecko może być to kluczowe – zwłaszcza gdy ma Pani za sobą poronienia. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/monitorowanie-owulacji.

Ciąża w ostatnim czasie u Pani raczej jest wykluczona – beta hCG byłoby znacznie wyższe niż 0,2 mIU/ml, gdyby była Pani w ciąży. Tutaj może Pani odnaleźć normy dla stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi w poszczególnych tygodniach ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.