Czy to możliwe, że mam insulinooporność?

Witam. W marcu rzuciłam palenie po 15 latach nałogu.mam obecnie 31 :/ Mam 170 i waga wynosiła 58kg. Od razu zarzucilam sobie rygor. Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej napisana przez specjaliste kulturystyki oraz treningi. Godzina siłowego 3x w tygodniu .po treningu pije carbo. Potem robie 20 do 30 cardio.nie rozumiem jednej rzeczy.mam coraz wyższy poziom tkanki tłuszczowej i strasznie trzymam wodę. Zaczynam podejrzewać insulinoodpornosc. Z tym że węgla przyjmuje tylko potreningowo i na kolicje .maks porcja 50gram. Jestem już sfrustrowana. Czy to możliwe że mam insulinoodpornosc? Jak to sprawdzić , do jakiego lekarza?czy mogą być też inne przyczyny. Nigdy nie miałam tak wysadzonego brzucha.

Witam

Insulinooporność można sprawdzić robiąc krzywą insulinową. Myślę jednak że tu źle dobrał ktoś dietę. Specjalista od kulturystyki dobrał dietę na przyrost mięśni... i nie chcąc tkanki tłuszczowej. Po rzuceniu palenia nie powinno się przyjmować żadnych odżywek, bo nie wiemy jak organizm na nie zarearuje gdy spowalnia metabolizm po rzuceniu palenia. Zdecydowanie radzę zmienić dietę i rodzaj ćwiczeń. Trening siłowy zawsze zatrzymuje wodę.. i nie powinno się go robić po rzuceniu palenia.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu