Czy to możliwe, że tarczyca się powiększyła?

Witam Od ok.miesiaca czuje taka dziwną gule/kule w gardle, trochę mnie to boli, uciska. Czasem to takie uczucie jakbym miała włosa w gardle albo jakby jakieś jedzenie stanęło w przełyku. Ok 5 miesięcy choruje na niedoczynność tarczycy. Czy to możliwe ze tarczyca się powiększyła? Dodam również ze przed rozpoczęciem pracy miałam obowiązkowe spotkanie z psychologiem i stwierdził zaburzenia lękowe i zaproponował terapię. W zeszłym tygodniu byłam pierwszy raz na terapii i mam nadzieje ze mi pomoże. Mam pytanie czy ten objaw "kuli w gardle" może mieć związek z tymi zaburzeniami, z nerwicą? Czy można brać jakieś tabletki na ta gule? Przez ten dyskomfort mam ataki paniki które czasem są nie do zniesienia. Proszę o pomoc.

Witam
Oczywiście przy objawach somatycznych warto zasięgnąć opinii lekarza. tego typu dyskomfort może wiązać się z problemami zdrowotnymi. Może, ale nie musi. Uczucie kuli w gardle może również mieć związek z zaburzeniami lękowymi. Z tego co Pani pisze jest to bardzo prawdopodobne. Jeśli lekarz wyklucza stan chorobowy, to z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć że dolegliwości związane są ze stanem psychicznym.W tej sytuacji wizyta u psychoterapeuty będzie najlepszym pomysłem. W razie nasilenia ataków paniki można skorzystać z porady lekarza psychiatry.
Terapia jest zaburzeniach lękowych skuteczna forma leczenia.
Pozdrawiam