Czy to normalne odczucie po takim zabiegu?

Witam, byłam dziś u dentysty w celu wypełnienia zęba (siódemka z prawej strony na dole), ponieważ wdała się próchnica. Miałam wcześniej leczone zęby, zawsze znieczulenie działało, lecz na tej, jak i poprzedniej wizycie po wyjściu z gabinetu czułam dosłownie wszystko, nie miałam zdrętwiałej twarzy, ani języka. Kilka godzin po wizycie poczułam dziwne zdrętwienie twarzy (jakby przechodziło mi coś do zęba nerwem), później ustało, ale pojawiło się ponownie z 3 razy większą siłą? Dodam, że Pani dentystka mówiła mi, że musiała wiercić zęba bardzo głęboko, praktycznie do miazgi. Czy to normalne po takim zabiegu? Po jakim czasie jak owe zjawisko nie ustanie udać się do gabinetu? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponowienia kontaktu ze stomatologiem. W swojej relacji pisze Pani, że przeszła dosyć obszerne leczenie stomatologiczne związane z wykonaniem dużego wypełnienia. Lekarz musiał dość głęboko oczyszczać ząb, a Pani na złagodzenie dolegliwości bólowych otrzymała znieczulenie. Leki zadziałały, jednak dość długo po wizycie utrzymuje się u Pani odrętwienie twarzy. Możliwe, że na skutek tak dużej ingerencji działanie leku oraz podrażnienie nerwu jest większe. Warto uzbroić się w cierpliwość i odczekać trochę czasu aż dolegliwości ustąpią. Jeśli uważa Pani, że są one zbyt dotkliwe, to niezwłocznie należy skontaktować się ze stomatologiem wykonującym leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeba

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-zebow

https://uroda.abczdrowie.pl/prochnica-zebow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.