Czy to normalne, że zazdroszczę koleżance tego, że jest w ciąży ?

Czy to normalne , że zazdroszczę koleżance tego iż jest w ciąży ? Wiem,że i na mnie przyjdzie pora bo teraz nie ma takiej opcji, więc dlaczego tak reaguję ?

Witam. Myśle że to naormalne. Ogólnie uczuci czy emocje sa normalne, coś o nas mówią. O pani to, ze odzywa się w Pani tzw instynkt macierzyński i pragnienie o dziecku.
Magdalena Brabec

Witam, może nie chodzi tylko o ciążę? Może ta,ciąża,ma jeszcze inne znaczenie,wiąże się z czymś i to o to chodzi. W każdym razie to normalne,że czasem zazdrościmy ludziom różnych rzeczy. Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Zazdrość o ciążę jest dosyć typowa w przypadku kobiet. Nie jest też wskazaniem, by uznać kobietę zazdroszczącą czyjejś ciąży za złego człowieka. Ciąża - teoretycznie przynajmniej - jest oznaką, że między partnerami jest właściwa relacja (bo dziecko to wszak owoc miłości), że kobieta jest płodna i że, wobec bezdzietnych koleżanek, osiągnęła "wyższy poziom wtajemniczenia", jest spełniona jako kobieta, przez przysłowiowe duże "K".
Być może więc, nie tyle zazdrości Pani koleżance samej ciąży, ile ww. okoliczności.

Pozdrawiam.

Może już się coś w Pani budzi, coś już jest gotowe do bycia mamą, a część jeszcze nie albo nie ma na to teraz warunków. Jeśli jest to zazdrość, która Pani czuje, ale nie zmienia to Pani relacji do koleżanki, czy innych kobiet w ciąży, warto to potraktować jak sygnał, ze swojego ciała o swoich potrzebach i pragnieniach. Jeśli jednak ma Pani trudności w relacji, "nie może patrzeć" na kobiety w ciąży, wybucha płaczem, ma skrajne emocje itp warto porozmawiać ze specjalistą.