Czy to prawda, że należy pić herbatę do posiłku?

Dzień dobry. Moja babcia mówi, że powinno się pić herbatę do posiłków, szczególnie do ryby z puszki. I że dobrze pić herbatę wieczorem, bo dobrze to wpływa na trawienie w nocy. Czy to prawda, jest to uzasadnione naukowo?

Dobry wieczór
Nie słyszałam o podobnych zaleceniach, także ciężko odnieść mi się do informacji, które Pan uzyskał od babci.
To co wiemy na pewno to fakt, że ryby są doskonałym źródłem omega 3, w tym kwasów DHA i EPA, bardzo korzystnych dla naszego zdrowia, powinno się je spożywać 2-3 razy w tygodniu, najlepiej w postaci pieczonej lub gotowanej.
Co do herbat, najbardziej polecana jest herbata zielona, jako źródło antyoksydantów.
Uznawana jest za „napój młodości”, który obniża poziom „złego cholesterolu” i wspomaga odchudzanie. Wielu naukowców twierdzi, że właściwości zielonej herbaty to także działanie przeciwnowotworowe. Zawiera dużo składników mineralnych (fluor, żelazo, sód, wapń, potas, cynk) oraz witaminy A, B, B2, C, E, K.