Czy to sa objawy nerwicy u 21-latka?

Witam. Jestem Damian mam 21 lat. Mam ostatnio problem, mianowicie od 2 dni czuję się jakoś dziwnie, moje postrzeganie świata jest dość przytłumione, a sam lek gdy myślę o tym wszystkim wzmacnia te objawy. Tak jakby wszystkl leci jak z automatu poprostu leci część dnia nagle dostaje takie myśli o tym i wszystko wydaje się troche może gdybym grał w filmie. Zaznaczę bardzo ważna kwestie że stało mi się to po grze, a dokladnie bardzo realistycznej... Przez kwarantannę całe dnie spędzałem przed komputerami lecz po tej właśnie grze inaczej zaczelem postrzegać świat. Napewno też przyda się że wspomnę o tym że zostałem pobity jakiś miesiąc temu i poza spuchnięciami, obrzękiem i złamanym nosem, tomograf nic nie wykazał. Mam świadomość na tyle żeby byslec o tym ale jak mówiłem najgorszy jest dla mnie lek przed tym o naprwno przez to wszystko tak się czuję. Przedewszystkim chce odpowiedzi cxy to jest może początek jakiegoś poważnego stanu, czy może coś związane z jakims guzem czy czymś co mogło wystąpić po pobiciu po jakimś czasie, czy może to coś pochodnego do nerwicy czy jakowejś depresji. Na poczatku myślałem że to stan depolersonalizacji ale gdy czytałem objawy pozatymi które wymienilem wszystkie inne się nie zgadzaja. Proszę o odpowiedź

Witam Pana. Myślę że bardzo traumatyczną sytuacją dla Pana psychiki było pobicie, ale nie wiem z jakiego powodu, dlaczego i kto? Warto na ten temat porozmawiać z kimś z rodziny lub jakimś przyjacielem/przyjaciółką, bo to siedzi w Pana głowie. A na pewno proszę już nie grać w tą grę i inne gry komputerowe, gdzie tematyką będzie zabijanie i morderstwa. Proszę też nie oglądać horrorów i filmów grozy. Proponowałabym teraz aby skupić się na literaturze pozytywnej i inspirującej. A na pewno nie określać swoich stanów psychicznych na podstawie wiedzy internetowej. Od tego są lekarze, terapeuci i psycholodzy. Myślę że po 20 kwietnia w sytuacji pandemii, będzie można korzystać z gabinetów lekarskich i terapeutycznych. Proponowałabym aby Pan zgłosił się do psychoterapeuty. Można też będzie odwiedzać parki i lasy, więc proponuję większą sportową - bieganie, jogging, gimnastyka - lub inną aktywność sportową na świeżym powietrzu. To bardzo pomaga. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem, to jest wielki potencjał który warto wykorzystać pozytywnie zamiast niszczyć go poprzez złe myślenie o sobie. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska