Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to są oznaki raka przełyku?

Witam, od 3 tyg mam uczucie zalegania w gardle na wysokości krtani, biorę controloc Control, od wczoraj objawy nasilily się nie mogę odbić mam wrażenie że powietrze zatrzymuje się i zbiera na wymioty dziś było w nich troszkę krwi takie 2 3 nitki jakby jasna krew. Czy to rak przełyku? Badania miałam dobre morfologia , za mieisac mam gastroskopie
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Genetyczne uwarunkowanie czerniaka

Jakie są genetyczne uwarunkowania czerniaka? Czy ten nowotwór skóry jest dziedziczny? Na ten temat wypowiada się dr Zbigniew Żurawski, chirurg onkolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie sposób tego stwierdzić bez badania gastroskopijnego, natomiast dobre wyniki morfologii raczej takie ryzyko wykluczają. Objawy raka krtani raczej są inne: chrypka, zmiana tonu głosu, częste odkrztuszanie oraz kaszel i ból gardła. O takich symptomach Pani nie wspomina, więc sądzę, że może być Pani spokojna.

O raku krtani przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rak-krtani.

Dolegliwości w obrębie przełyku, a także pojedyncze nitki krwi mogą wskazywać na przepuklinę przełyku lub chorobę refluksową. To z kolei może powodować wrzody, nadżerki, a w efekcie – krwawienia z górnej części przewodu pokarmowego. Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego oraz https://zywienie.abczdrowie.pl/objawy-refluksu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy