Czy to uczulenie, czy może coś innego?

25 lat. Od jakiegoś czasu nawiedzają mnie dziwne dolegliwości, a mianowicie zaczyna się od wysypki na nadgarstkach, towarzyszy temu także opuchlizna powiek i takie denerwujące zajady w kącikach ust. Poza tym nic nie boli i nie dręczy. Przypuszczam, że to jakaś alergia, ale czy na pewno? Może od razu podrzuci ktoś, co zażyć, aby złagodzić objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Właściwe leczenie możliwe jest tylko po postawieniu trafnej diagnozy. Do tego niezbędny jest szczegółowy wywiad lekarski, precyzujący m.in. okoliczności występowania objawów, towarzyszące dolegliwości, ewentualne choroby współistniejące, choroby występujące w rodzinie etc. Ponadto konieczne jest badanie fizykalne, podczas którego lekarz obejrzy wysypkę. Doradzam więc zgłoszenie się do lekarza rodzinnego, dermatologa lub alergologa.

Pozdrawiam