Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to uczulenie, czy może coś innego?

25 lat. Od jakiegoś czasu nawiedzają mnie dziwne dolegliwości, a mianowicie zaczyna się od wysypki na nadgarstkach, towarzyszy temu także opuchlizna powiek i takie denerwujące zajady w kącikach ust. Poza tym nic nie boli i nie dręczy. Przypuszczam, że to jakaś alergia, ale czy na pewno? Może od razu podrzuci ktoś, co zażyć, aby złagodzić objawy?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Właściwe leczenie możliwe jest tylko po postawieniu trafnej diagnozy. Do tego niezbędny jest szczegółowy wywiad lekarski, precyzujący m.in. okoliczności występowania objawów, towarzyszące dolegliwości, ewentualne choroby współistniejące, choroby występujące w rodzinie etc. Ponadto konieczne jest badanie fizykalne, podczas którego lekarz obejrzy wysypkę. Doradzam więc zgłoszenie się do lekarza rodzinnego, dermatologa lub alergologa.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy