Czy to właściwe, żeby zmieniać terapeutę w czasie trwania psychoterapii grupowej?

Psychoterapeuta odchodzi z grupy po 3 miesiącach jej prowadzenia a trwającej 7 miesięcy .Wchodzi nowy terapeuta. Czy to dobrze dla grupy ??? Bardzo proszę o rozwinięcie tematu ponieważ uważam że to nie jest dobre dla mnie jak i dla innych członków grupy aby zmieniać terapeutę z którym mamy bardzo dobry kontakt .

Dzień dobry, zmiana terapeuty w trakcie trwania grupy nie jest dobrym pomysłem, ale pewnie wynika z innych okoliczności zmuszających do zmiany. Trudno tutaj o tym rozsądzać. Zazwyczaj są to ważne względy. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.

To bardzo trudne, ale czasem życie pisze takie scenariusze. Wtedy odpowiednio przepracowanie tematu może być cenne dla grupy. Na teraz to może rodzić wiele pytań, wątpliwości, żalu, urazy itd. Ale ... to jednak ... może wzbogacić proces terapii. Trzeba to jednak (to wszystko, co się w członkach grupy pojawia) omawiać na grupie, bo to jest pewien proces. Szukanie wsparcia poza grupą raczej nie jest wskazane. Jeśli jednak ktoś nie daje sobie z tym rady, to zawsze można zrezygnować i poszukać nowej grupy lub terapii indywidualnej.
Zapraszam do poczytania o fazach rozwoju w procesie grupowym:
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy

Pozdrawiam i trzymam kciuki !
Łucja