Czy tomografia komputerowa głowy mogła spowodować bóle w klatce piersiowej?

Jestem świeżo po badaniu tomograficznym i mam silne bóle w klatce piersiowej w okolicach serca i nie wiem, czy może być to związane z tym badaniem? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie ma absolutnie powodu do niepokoju, badanie tomografii komputerowej nie mogło spowodować takich dolegliwośći. Jest to badanie stosunkowo bezpieczne, oparte na wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego.

Bólu w klatce nie należy jednak bagatelizować i jeżeli będzie się utrzymywał, proszę zgłosić się do lekarza.