Czy trzustkę można podrażnić wymiotami?

Witam. Dwa dni temu po dużym posiłku wymiotowałem (sprowokowałem wymioty, choruje na coś na kształt bulimii). Zaraz po wymiotach zaczalem odczuwac dziwne pieczenie w lewym boku pod żebrami blisko lewego dołu biodrowego. Wzialem nospe ale nie pomogło. Bol ciagle jest. Tylko z lewej. Czy wymiotami mogłem sobie uszkodzic ta czesc jelita (esica?) przez co teraz mnie kluje. I czy mozna podraznic trzustke wymiotami? Dziękuję

Wymioty nie mogą w pełni uszkodzić przewodu pokarmowego, ale mogą go podrażnić.
Sugerowałabym wizytę u specjalisty w celu opracowania prawidłowego modelu leczenia, który pozwoli na zaprzestaniu rozwoju choroby.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)