Czy trzy piwa dziennie to nałóg?

Witam moj partner codziennie wypija trzy piwa do tego nalogowo pali i ciagle gra w jakas gre choc ma 30 lati powinien chyba miec inne priorytety tym bardziej ze mamy dwu letnie dziecko kiedy zaczynalismy sie spotykac to pil jedno piwo dziennie potem byly dwa codziennie teraz trzy widze ze tylko czeka kiedy otworzyc to piwo pyta czy gdzies dzis jedziemy bo tylko on ma prawo jazdy kiedy powiem ze nie to otwiera piwo czy on moze byc uzalezniony?

Witam. Niestety może to oznaczać uzależnienie a przynajmniej nadużywanie - i to zarówno w przypadku piwa, papierosów jak i gier. Jeśli ma Pani w okolicy jakąś poradnię leczenia uzależnień, to warto by Pani tam poszła aby uzyskać poradę, jak żyć z osobą ze skłonnością do uzależnień, ewentualnie jak partnera zmotywować do zmiany zachowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dobry Wieczór Pani,

Skoro zadała Pani takie pytanie, to znaczy, że zaniepokoiło to Panią...

I to może być (już!) sygnał (pro) uzależnienia, który wymagałby tzw. "wzięcia pod lupę" i uwagi, czy jest możliwe, by Pani Partner świadomie zrezygnował z alkoholu na jakiś czas?

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605