Czy uczucie obecności kogoś wynika z depresji?

Witam od dłuższego czasu ktoś mnie śledzi nawet w domu gdy się odwracam nikogo nie widzę a czuje że jest szepta do mnie staram się ignorować ale często odpowiadam kłucę się z nim nie jeżdżę komunikacja mówi że zginę tam schowałam wszystkie noże w domu przerażają mnie już raz chciałam się zabić i boję się że zrobię to ponownie tylko teraz skutecznie lekarz uważa że mam depresję powinnam go zmienić ? Łykam dużo leków nasennych aby spać w nocy bez nich nie zasnę a w tedy jest gorzej proszę o radę

Witam serdecznie,

nie wiem u jakiego lekarza się Pani leczy, ale powinna Pani zdecydowanie skontaktować
się z psychoterapeutą lub z psychiatrą.
Z tego co Pani pisze nie wynika, że ma Pani depresję, ale jak przypuszczam nie napisała Pani wszystkiego. Łykanie dużej ilości leków nassennych też do niczego dobrego nie prowadzi i może spowodować różne komplikacje.
Ważne jest aby Pani teraz zadziałała bardzo szybko.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam Panią
Na podstawie Pani postu można jedynie wywnioskować
że jest Pani uzależniona od leków nasennych.
Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Niezmierne ważne jest, żeby Pani problem został
jak najprędzej prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani
rozpoczęła specjalistyczne leczenie oraz psychoterapię.
Konieczna jest szybka konsultacja z lekarzem psychiatrą
oraz psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zwlekać i zadbać o siebie.

Potrzebna jest Pani pomoc specjalistyczna.

Gdyby pojawiła się u Pani myśl samobójcza, proszę skontaktować się osobiście lub telefonicznie z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie gdzie specjaliści udzielą Pani wskazówek i odpowiedniej dla Pani pomocy - po wstępnym rozpoznaniu.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej