Czy uczucie wzdętego brzucha to rezultat chorej wątroby?

Witam od kilku tygodni męczyła mnie zgaga. Czasem slaba czasem istnie piekielna. Zgaga ustała jak zacząłem regularnie pić sok z wyciskanych cytryn. Lecz pojawiło sie kilka innych niepokojących objawów mianowicie - od tygodnia nie opuszcza mnie uczucie wzdetego brzucha ktory jest napompowany i dosc twardy. Drugim i zarazem najabardziej niepokojącym objawem sa dwa punkty wystajace (wypukle) tuz pod klatka piersiowa jeden po lewej stronie a drugi nieco nizej po stronie lewej. Czy to wątroba? Co może byc przyczyną owej sytuacji.

Lek. Michał Lenard

W celu postawienia diagnozy sugeruję Panu wizytę u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!