Czy uda mi się przywrócić regularną miesiączkę prawidłową dietą?

Witam,mam 22 lata 178cm wzrostu,jestem kobietą i ważę ok 61kg. Pracuję fizycznie,treningi siłowe wykonuję ok 3 razy w tyg.Od 7 miesięcy nie miesiączkuję. Spowodowane jest to moją wcześniejszą dietą,która momentami sięgała 1200 kcal przy pracy fizycznej i chodzeniu na siłownię.Schudłam w tym czasie ok 5 kg. Aby przywrócić cykl udałam się do ginekologa.Po podstawowych badaniach krwi i tarczycy(wszystkie badania wyszły dobrze)skierował mnie na usg jajników. One również wedlug lekarza działają prawidłowo lecz są "uśpione". Endometrium 2 mm. Przepisał mi terapię duphastonem i estrofemem,jednak po przeczytaniu skutków ubocznych powyższych leków trochę się zaniepokoiłam skutkami ubocznymi.Moje pytanie brzmi,czy przy prawidłowym trybie życia tzn.odpowiednia dieta uda mi się przywrócić naturalnie miesiączkę,czy powinnam podjąć się terapi lekarstwami,których się obawiam?

Witam serdecznie,

nie jestem ginekologiem, a dietetykiem ale przyjmowałam i przyjmuję wiele kobiet z zaburzeniami miesiączkowania. Przyczyną utraty miesiączki bardzo często jest zła dieta, zbyt aktyny styl życia, stres, mało snu i zmęczenie. Jeżeli stosowała Pani dietę 1200 kcal przy treningach siłowych i intensywnym trybie pracy to mamy przyczynę zaburzeń hormonalnych.
Na Pani miejscu przyjmowałabym lek Duphaston i zaczęła zdrowo się odżywiać. Lek jest powszechnie stosowany do regulacji cykli miesiączkowych i rzadko obserwuje się skutki uboczne. Jeżeli źle się będzie Pani po nim czuła należy porozmawiać z ginekologiem na temat zamiany leku np na Luteinę.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowej diety to zapraszam do współpracy.
Układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668