Czy uda mi się schudnąć 7 kg w ciągu 3 miesięcy?

Witam! Niedługo skończę 14 lat. Mam 170 wzrostu i ważę 67 kg. Wcześniej się głodziłam przez bardzo długi czas i schudłam 2-3 kg. Teraz już przestałam, ponieważ podczas głodówki cały czas chodziłam osłabiona i nie miałam na nic siły. Nie jestem zbyt gruba, ale chciałabym schudnąć 7 kg. Prawie w ogóle nie jem słodyczy! Ćwiczę 1,5 godziny dziennie, od poniedziałku do piątku. Mój pierwszy posiłek jem dopiero o 11.00 i jest on zazwyczaj mały. Potem o 15.00 obiad i mała kolacja ok. 18.00-19.00. Pomiędzy posiłkami jem owoce. Ale mój problem polega na tym, że nie mogę schudnąć!

Nie wiem, co mam dalej robić. To jest koszmarne, kiedy widzi się dziewczyny dużo chudsze od siebie, a samemu nie można schudnąć. Nie choruję na nic, a w mojej rodzinie nie ma otyłości! Co mam jeszcze zrobić, żeby schudnąć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23,2 i sugeruje tendencję do nadwagi, więc powinnaś bardziej zwracać uwagę na to co jesz. Nie możesz jednak głodzić się i odchudzać na własną rękę, ponieważ Twój organizm rozwija się, potrzebuje energii i składników odżywczych do wielu przemian, które teraz w nim zachodzą. W ten sposób możesz doprowadzić się do choroby, a musisz wiedzieć, że Twój sposób odżywiania wpływa również na Twoje zdrowie w przyszłości.

Ważne jest zarówno to, co jesz i ile jesz. Powinnaś zwiększyć ilość posiłków do 5 dziennie i koniecznie zaczynać dzień śniadaniem, co pobudzi metabolizm. Rzadkie posiłki powodują, że organizm zamiast spalać zaczyna oszczędzać zapasy tkanki tłuszczowej. Posiłki powinnaś jeść w regularnych odstępach.

Owoce nie są dobre jako przekąska między posiłkami, ponieważ zawierają dużo cukru. Lepsze będą warzywa, surówki lub sałatki, chude jogurty, czy inne przetwory mleczne. Możesz zjeść 1-2 owoce dziennie, ale w ramach jednego z posiłków, np. jogurt i jabłko na drugie śniadanie.

Poza tym unikaj produktów wysokokalorycznych: słodyczy, tłustych serów, tłustego mięsa, potraw mącznych, fast foodów itp. Zwiększ spożycie warzyw oraz produktów z pełnego ziarna. Jako dodatek stosuj chude twarogi i nabiał, chudą wędlinę i ryby. Pij wodę mineralną oraz herbaty owocowe, zielone.

Spróbuj wyregulować ilość posiłków i ich częstotliwość. Nie przejadaj się i ćwicz nadal, a za jakiś czas powinnaś odczuć poprawę.

Polecam lekturę: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam