Czy udać się do psychiatry po leki nasenne?

Witam . Mój problem sen.Od wielu już lat źle sypiam,budząc się po 3/4razy w ciągu nocy.Ostatnio około miesiąc temu jest jeszcze gorzej.Budze się po 3g snu i czuję mocną niechęć do dalszego spania.Siedze i piję kawę od 2/3w nocy nawet.Nie raz dośpię w dzień i lubię to.Nie na widzę spania w noc.Dlaczego?Zaczyna to źle wpływać na codzienne moje funkcjonowanie.Czy udać się do psychiatry po leki nasenne?Mam 41lat.Nie pale i piję słabe kawy z 1łyzeczki. Czas zacząć leczyć psychikę?

Witam,
Tak, wydaje mi się, że wizyta u psychiatry jest wskazana, choć nie z powodu konieczności uzyskania leków nasennych lecz omówienia fizjologii snu oraz prawidłowej higieny snu. Dopiero, gdy zastosowanie się do zaleceń niefarmakologicznych od lekarza nie przyniesie efektu, można spróbować leków nasennych.
Pozdrawiam.

WItam serdecznie, być może dobrze by było gdyby rzeczywiście skontaktował się Pan z
psychoterapeutą ( na razie psychiatrę i farmację zostawiłbym w spokoju) aby przebadać się na poziom stresu. Niestety jeżeli o mnie chodzi mam w tym roku już tylko jeden wolny termin 12.12. w poniedziałek ale
mogę Panu zaoferować specjalistyczne nagranie terpeutyczne na
bezsenność, kosztuje 99 zł. Działa w ten sposób, że łagodnie wprowadza w stan snu i
powoduje spokojny sen . Działa w 90 % w przypadku osób, które nie brały środków nasennych i w 75% u usób które brały bezskutecznie środki nasenne,
a także leki antylękowe.
Pozdrawiam miło Krzysztof Dudziński