Czy uraz czaszki u dziecka jest niebezpieczny?

Dzień dobry na takie pytanie Moje dziecko 5 miesięczne wypadło z krzesełka do karmienia , jest już na oddziale chirurgicznym i lekarz stwierdził pękniętą czaszkę. I jako ja matka dziecka chciałam zapytać czy to coś bardzo poważnego z tego względu się pytam bo z dzieckiem jest opiekun prawny a on nie powtórzy mi dokładnie to co lekarz i się martwię . Proszę mi odpowiedzieć czy to naprawdę aż tak poważne. Wiem że taki uraz jest oczywiście poważny , ale chce się zapoznać co dalej z leczeniem .

Redakcja abcZdrowie

Witam, to zależy od charakteru urazu, niemniej pęknięcia kości czaszki są zazwyczaj niebezpiecznymi urazami. Niestety, co dokładnie dolega Pani dziecku i co mu zagraża wskutek wypadku jest w stanie powiedzieć tylko lekarz, który dokonał badania. Skalę obrażeń pokazuje też wynik badania RTG lub TK głowy. Proszę pamiętać, że urazy tego typu mogą nieść za sobą konsekwencje w postaci niedomagań neurologicznych, nie jest to jednak regułą. O urazach głowy może Pani przeczytać w artykule: https://parenting.pl/urazy-glowy. Istotna w dalszym procesie leczenia jest kontrola lekarska oraz baczne obserwowanie dziecka, czy dolegliwości nie nasilają się lub nie pojawiają się jakiekolwiek odstępstwa od normy w zachowaniu niemowlęcia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.