Czy w ciąży można leczyć trądzik?

Witam, jestem we wczesnej ciąży 7 tydz. czekam obecnie na wizytę u lekarza ale nurtuje mnie pytanie czy mogę nadal zażywać suplementy na trądzik -tj tabletki 4acne, które posiadają w składzie: (1 tabletka) zawiera: 100mg kompleksu bioaktywnych białek pochodzenia mlecznego, 80mg witaminy C, 16mg niacyny, 10mg cynku, 640mcg witaminy A, 50mcg biotyny oraz substancje pomocnicze) oraz punktowy żel na skórę Mediqskin plus (Skład: Polialkohol winylowy PVA 0,2%, kwas retinowy (tretynoina) 0,02%, klindamycyna 0,8%, kwas glikolowy 4%, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetyloceluloza, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, woda). Od rok męczę się z problemami skórnymi a teraz się jeszcze one nasiliły.

Lek. Michał Lenard

Osobiście odradzam stosowanie takiego preparatu w ciąży. Sugeruję zapytać na wizycie u ginekologa o preparat na trądzik, który będzie Pani mogła stosować w ciąży. Pozdrawiam!