Koktajl Herbalife a ciąża

Witam czy w czasie ciąży można stosować koktajl Herbalife? Oczywiście nie w formie diety odchudzającej lecz dla usprawnienia pracy jelit. Stosowałam koktajl Herbalife przed ciążą i pomógł mi on bardzo. Usprawnił prace jelit zniknęły zaparcia i wzdęcia po odstawieniu niestety problem wrócił po miesiącu tym bardziej że jestem teraz w ciąży. Wcześniej stosowałam koktajl Herbalife, bo problem z pracą jelit, zaparciami i wzdęciami mam od bardzo dawna i właśnie ten preparat mi pomógł. Zastanawiam się czy mogłabym zastosować koktajl Herbalife teraz gdy jestem w ciąży. Czy z racji, że jest to produkt z naturalnymi składnikami to czy mogłabym zastosować go również w czasie ciąży żeby pomóc sobie ze swoimi problemami czy jednak jest to niewskazane? Oczywiście jeśli koktajl Herbalife miałby powodować jakiekolwiek ryzyko dla zdrowia dziecka to nie chcę go stosować. Z góry dziękuję za informacje i odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam,

nie zalecam stosowania suplementów diety Herbalife w ciąży. Proszę sięgać po naturalne metody usprawniania pracy jelit - produkty bogate w błonnik, produkty pełnoziarniste, ''dobre tłuszcze''.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

nie zaleca się stosowania suplementów które nie były badane wśród kobiet w ciąży.

Pozdrawiam

Nie są to produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na odpowiednie żywienie oraz probiotykoterapię w celu usprawnienia pracy jelit. Może Pani włączyć także produkty kiszone, zawierające naturalne probiotyki. W zależności od objawów można wprowadzić odpowiednie terapię żywieniową. Odradzamy stosowanie tych suplementów podczas ciąży.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444