Czy w moim przypadku to już nadwaga?

Mam 18lat, 170cm wzrostu i ważę 80kg. Po ujrzeniu wagi zaczęłam ćwiczyć dlatego mam pytanie czy 80kg w moim przypadku to bardzo dużo(nadwaga)? Czy zgodnie z wyczytaną przeze mnie informacją 100 pajacyków spala 150-200kcal?

Według BMI ma Pan umiarkowaną nadwagę. Masę ciała należy ocenić rozsądnie, biorąc pod uwagę zawartość tkanki mięśniowej. Zakładam jednak, że w Pana przypadku problemem jest nadmiar tłuszczu, w takim przypadku konieczna będzie liczba przyjmowanych kcal i zwiększenie aktywności fizycznej. 100 pajacyków niestety nie pomoże "spalić" 200 kcal. Taką energię zużyje Pan w trakcie np. 1,5-2h treningu siłowego.