Dlaczego moja waga nie może spaść?

Mam 23 lata, 170cm wzrostu i ważę 67 kg. Od wielu lat odżywiam się zdrowo. Praktycznie w ogóle nie jem przetworzonego jedzenia. Podstawą mojej diety są - skyry, lekkie serki wiejskie, owsianka na mleku owsianym, gotowane jajka i warzywa. Jem niewielkie porcje, unikam węglowodanów, ponieważ kiedyś miałam podejrzenie insulinoopornosci. Od miesiąca stosuje jeszcze batdzirj restrykcyjna dietę niż na codzień. Od roku utrzymywałam wagę w okolicach 62-64 kg a niedawno przytyłam do 67... Ćwiczę codziennie, minimum 5 razy w tygodniu nawet 2 razy dziennie. Moje treningi to 6 godizn zumby tygodniowo 15-30min ćwiczenia HIIT, tabata, lub na mięśnie brzucha i pleców. Ćwiczenia robię rano, na czczo, zumbe wieczorem, czasem biegam. W ostatnich 4 tygodni zrobiłam 48 treningów. Spożywam między 1200 a 1700 kcal dziennie, przestałam liczyć dokładnie, bo wpadałam w paranoje. Wcześniej na półrocznej diecie 1200kcal nie schudłam wcale. Później jakoś samo spodalo z około 70 na to wspomniane wcześniej 62-64, a że była to zawsze taka moja stała waga, miałam nadzieję że to się utrzyma. Co jest ze mną nie tak? Wiem że waga to nie jedyny wyznacznik, ale według wagi analitycznej mój poziom tkanki mięśniowej nie wzrósł aż tak znacząco. Zawsze miałam tendencje do opuchlizny i zatrzymywania wody, ale ile to się może utrzymywać? Zaczynam być zdesperowana.

Tak naprawdę w Twoim pytaniu zawarta jest odpowiedz.
Nie tyjemy tylko od nadmiaru kcal ale również od dużego ich niedoboru. Totalnym nieporozumieniem w świecie fitnesu jest założenie, że im więcej ćwiczeń tym lepiej chudniemy, to jest największy mit 21 wieku. Jest to temat rzeka dlatego napisze w skrócie. Kiedy organizm jest przetrenowany a w Twoim przypadku tak to wygląda, wydziela się dużo kortyzolu - hormonu stresu, powstają stany zapalne i organizm zamiast funkcjonować, regenerować się włącza tryb przetrwania czyli odkłada tłuszcz, wyłącza mechanizmy odpowiedzialne za rozmnażanie itd
Przy takiej ilości treningów jakie podałaś i ilości kcal przyjmowanych doprowadzisz niebawem organizm do kompletnej destrukcji.
Ja bym się udał na Twoim miejscu do dietetyka albo dobrego trenera aby obliczyć zapotrzebowanie na energię, dobrać właściwe ćwiczenia i zacząć to robić z głową.
poniżej wklejam jak obliczyć zapotrzebowanie:
.........................................................................................................................
spoczynkowa przemiana materii:

655,1 + (9,563 × M) + (1,85 × W) − (4,676 × L)

M – masa ciała w kilogramach
W – wzrost w centymetrach
L – wiek w latach

........................................................................................................................
Poziom aktywności fizycznej – PAL
Mało aktywny
1,30–1,40
Umiarkowanie aktywny
1,41–1,6
Bardzo aktywny
1,6,10–1,9

Otrzymany wynik mnożymy przez współczynnik.
przy utrzymaniu wagi zostawiamy wynik, przy redukcji odejmujemy ok 200/300 kcal

Zapraszam do konsultacji online, pomogę się z tym uporać