Czy w piersi może pojawić się tłuszczak?

Piersi o utkaniu gruczołowo- tłuszczowym. Czy w wieku 47 lat może wystąpić w piersi guzek w formie tłuszczaka czy raczej jest to przypadłość młodszych kobiet?
KOBIETA, 47 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dziękujemy za zadanie pytania na naszym serwisie.

Wspomniany w pytaniu tłuszczak to miękki, bezbolesny guz, który poddaje się delikatnym przesunięciom. Zmiana ma najczęściej charakter łagodny, ale należy ją monitorować poprzez systematyczne wykonywanie badań USG.

Tłuszczak może pojawić się w różnych miejscach na ciele – również w piersiach. Rozpoznawany jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn – i co najważniejsze, owszem, może pojawić się po czterdziestce, ponieważ właśnie najczęściej rozwija się u osób między 40. a 60. rokiem życia.

W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu z lekarzem prowadzącym.

A po więcej informacji o tłuszczakach odsyłamy do artykułu:

https://portal.abczdrowie.pl/tluszczak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.