Czy w przypadku zapłodnienia istnieje możliwość utrzymania ciąży?

Witam, obecnie mam 23lata, w wieku 8lat wykryto u mnie nadpłytkowośc samoistną. Do 18roku byłam pacjetką polikliniki we Wrocławiu. Gdy wykryto u mnie chorobe liczba płytek przekraczała 2miliony. Biopsja szpiku nie wykazała mutacji. Przyjmowałam thromboreductin do12roku życia. Do dnia dzisiejszego ilośc plt nie przekracza 700tys, z racji czego nie przyjmuje żadnych leków ani nie stosuje antykoncepcji. Czy w przypadku zapłodnienia istnieje możliwośc utrzymania ciąży? Czy ryzyko jest zbyt duże?

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej przed staraniami udac się do hematologa być moze warto zastosować wcześniej leczenie