Czy w terapii nadciśnienia tętniczego bezpieczne jest stosowanie tych leków?

Mam pytanie czy w terapii nadciśnienia tętniczego bezpieczne jest stosowanie 4 leków hipotensyjnych a konkretnie rano zażywam nebilet 5 mg i zofenil 30 mg plus na obniżenie kwasu moczowego 100 mg miluritu. Po południu 25 mg nonpres a wieczorem 10 mg lercanu. Moje pytanie brzmi czy nie ma tutaj groźnych interakcji i czy to są bezpieczne leki oraz czy można je stosować razem. Mam 29 lat nie pije i nie pale.Wzrost 192 waga 110 kg poziom kwasu moczowego przed wprowadzeniem miluritu wynosił 7.88.

Tak, jest to całkowicie bezpieczne i często zasadne. W przypadku utrzymywania się wysokiego ciśnienia bardzo często konieczne jest stosowanie kilku leków naraz. W związku z tym, że używanie kilku leków naraz jest dość uciążliwe, często stosuje się leki złożone zawierające kilka substancji w jednej tabletce. Trzeba ustalić to ze swoim lekarzem.