Czy w zaawansowanej ciąży można ćwiczyć na rowerku treningowym?

Jestem w 30 tyg. ciąży i przytyłam już 10 kg (167 cm i 60 kg przed ciążą), głównie nadmiar kg odczuwam na udach, dlatego też zastanawiam się nad możliwością ćwiczeń na rowerku treningowym. Nie chodzi mi o taki wyczynowy trening, tylko usiąść i pokręcić nogami!
Może są jakieś inne sposoby na zahamowanie tego odkładania się tłuszczyku na nogach, udach przede wszystkim!

Witam serdecznie,

W 30 tygodniu ciąży przyrost masy ciała powinien wynosić około 8.8 kg. Zatem nieznacznie jest Pani powyżej normy.
W ciąży duże wysiłki są przeciwwskazane. Najlepszą forma aktywności są spacery. Proponuję do czasu porodu rezygnować z rowerku. Powinna Pani przeanalizować  swoją dietę i ewentualnie ograniczyć spożycie wysokokalorycznych produktów np. słodyczy, tłuszczy w dużych ilościach, tłustego mięsa.

Pozdrawiam