Czy warto utrzymywać kontakt z byłym partnerem?

Czy wypada napisać byłemu facetowi ( ja 23, on 20 lat) że się teskni? To on zerwał z mojej winy. Czepialam się go nieszanowalam. Nie widziałam swoich wad i złych zachowan. Czasami rozmawiamy ze sobą jednak brak go.. byłam jego pierwszą. Czy to coś jeszcze znaczy? Nie umiem o nim zapomnieć a od rozstania minęły 2 miesiące. Wiem że on nikogo nie ma..

Jeżeli chce Pani wrócić do tego partnera i spróbować jeszcze raz, to tak, ale jeżeli nie chce Pani kontynuować związku, to mimo tęsknoty, zachęcam do powstrzymania się od kontaktu.

Dobry Wieczór.

Oczywiście, że wypada napisać "TĘSKNIĘ"!
To jest piękne słowo i niesie za sobą piękny przekaz.

Proszę mu powiedzieć (nie napisać!) to, co napisała nam Pani w pytaniu.
Co Pani czuje, czego żałuje i na co liczy.
Życzliwa, pełna zrozumienia jest najlepszym sposobem na ratowanie/budowanie relacji.

Życząc powodzenia i trzymając kciuki,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Proszę Pani,
Bardzo ważne, że zauważyła Pani część swoich mankamentów. W związku już tak jest, że każda ze stron chce dominować i wtedy powstają nieporozumienia bo bronimy swoich racji - a często bywa tak, że racje mają dwie strony. Dlatego warto pochylić się nad racjami partnera. Jeżeli w tech chwili Wasza korespondencja daje satysfakcję i Pani i jemu to warto ją kontynuować. Być może należałoby partnera przeprosić za zbyt ostro stawiane opinie. Życzę powodzenia - z Pani opisu wynika, że ten związek ma szanse.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl