Czy współżycie ma dobry wpływ na emocje?

Czy seks może pomóc na zaburzenia psychiczne? Np. na depresję? Spotkałam się ze stwierdzeniem "seks jest zdrowy i pomaga na wiele problemów", więc chciałam się dowiedzieć czy pomaga też na to
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

seks nie wyleczy z zaburzeń depresyjnych ani jakichkolwiek innych, ale jest jednym z czynników wpływających na poprawę zdrowia. Przy skutecznej farmakoterapii, psychoterapii, diecie, aktywności fizycznej i społecznej, udany seks będzie kolejnym czynnikiem leczącym i zapobiegającym w przyszłości wystąpieniu następnego epizodu depresyjnego.