Czy wykonywanie przysiadów jest bezpieczne?

Czy wykonywanie przysiadów jest bezpieczne czy lepiej zastąpić je innymi ćwiczeniami?

Nie widzę jakiegoś specjalnego niebezpieczeństwa. Przysiady mogą być wykonywane na wiele różnych sposobów. Myślę, że przy przysiadach bez dodatkowych obciążeń (tzw. ćwiczenia wolne) zagrożenie jakąkolwiek kontuzją jest wręcz minimalne. Przysiady, jako ćwiczenie dla nóg są ćwiczeniem wykorzystywanym w niemal każdej dyscyplinie sportowej. Jest to bardzo dobra efektywna forma treningu nóg. Pozdrawiam.

Witam, Ciężko jest odpowiedzieć na tak skonstruowane pytanie. Jeśli nie ma Pan problemów z kończynami dolnymi, to prawidłowo wykonywane ćwiczenia nie są niebezpieczne. Ale trzeba też pamiętać że każdy wysiłek fizyczny wpływa również na układ oddechowo krążeniowy i trzeba wszystkie ćwiczenia wykonywać z rozmysłem.
Jeśli nie jest Pan pewny swojego stanu zdrowia, radzę udać się do lekarza, bądź fizjoterapeuty.
Pozdrawiam