Rozstępy na zewnętrznej stronie ud a wykonywanie przysiadów

Witam, od 2 miesięcy ćwiczę pośladki poprzez wykonywanie przysiadów. Jednak zauważyłam, że pojawiły mi się rozstępy na zewnętrznej stronie ud. Nigdy wcześniej ich nie miałam. Czy powinnam przestać wykonywać przysiady czy są jakieś sposoby aby uniknąć powstawania nowych rozstępów? Dodam, że jestem osobą dosyć szczupłą.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć i mniej więcej móc określić prawdopodobną przyczynę. Proponuję zastosować przerwę i odpowiednie kremy dostępne w aptekach. Przy braku reakcji proponuję udać się do lekarza dermatologa.

Dokładnie ćwiczenia nie mają na to wpływu, polecam regularne stosowanie oleju kokosowego i masaże skóry w okolicy objętej rozstępami.