Czy zalecana jest kolejna wizyta psychiatryczna?

Kacper, lat 26 Jestem osobą introwertyczną i raczej nieśmiałą. Nie zależało mi na zawieraniu nowych znajomości. Jestem też bardzo emocjonalny. Każdy problem, który się pojawia bardzo mocno mnie dotyka. Mam też problem ze stresem. Gdy pojawia się stresująca sytuacja zaczynam panikować. Nieświadomie narzucam też na siebie presję, z którą nie jestem w stanie sobie poradzić. Pierwsze problemy zaczęły się, gdy zmarł mój wujek, z którym miałem bardzo dobry kontakt. Bardzo mocno to przeżyłem. Zacząłem w tedy rozmyślać nad sensem życia. Doszło do tego poczucie, że kolejna śmierć bliskiej osoby będzie dla mnie nie do wytrzymania. Największy problem pojawił się gdy pewna dziewczyna wyznała mi uczucie. Ta dziewczyna też mi się podobała, ale ja zamiast czuć motyle w brzuchu czułem nieuzasadniony strach i panikę. Zacząłem czuć się fatalnie. Miałem nieustanne poczucie, że krzywdzę tą osobę. Byłem w totalnej rozsypce. Postanowiłem udać się do psychiatry. Lekarz stwierdził zaburzenie lękowe uogólnione i zapisał Asertin. Postanowiłem też uciąć kontakt z tą dziewczyną. Po jakimś czasie zacząłem czuć się w miarę dobrze, ale nie wiem czy to zasługa leku. W ostatnim czasie znowu pojawiło się uczucie przygnębienia i lęk przed śmiercią bliskiej osoby. Pojawiły się też wahania nastroju. Czy mój obecny stan może być spowodowany nagłym odstawieniem leku i czy zalecana jest kolejna wizyta psychiatryczna ??

Dzień dobry,

Nie wolno samodzielnie odstawiać tego typu leków i zawsze należy to robić pod kontrolą lekarza, który zaleci w jaki sposób schodzić z dawek. Leki wpływają na biochemię mózgu i odstawiając je z dnia na dzień można ją bardzo sobie zaburzyć i wtedy efekt może być jeszcze gorszy niż gdybyśmy nic nie brali. Niestety farmakoterapia musi też trwać w czasie by zaszły zmiany i uległy utrwaleniu i nie dziwię się, że objawy wróciły u Pana. Doradzałabym ponowną wizytę u psychiatry i szczere przedstawienie całej sytuacji z nagłym odstawieniem. Sądzę też, że być może warto rozważyć równoległe leczenie u psychologa psychoterapeuty. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze tylko na ten moment niezbędna jest konsultacja lekarska.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka,

http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam

Dobrze jest być pod stałą opieką psychiatry (choćby raz na 2-3 miesiące).

Do tego - proponuję poszukać psychoterapii, by omówić swoje rozterki, lęki, brak pewności siebie: od kiedy i jak się zaczęły, co by Pan chciał osiągnąć itp.

Zapraszam on-line na sesje.

Pozdrawiam