Czy zamiast lekarstw na nerwicę lękową mogę zażywać suplement l-tryptofan?

Witam. Jakiś rok temu leczyłam się na nerwicę lękową, przestałam ponieważ zaszłam w ciążę. Mija 3 miesiące od porodu a ja czuję się coraz gorzej, walcze ile mogę ponieważ wciąż karmię ale po malu brakuje mi sił. Wyczytałam ostatnio o suplemencie diety o nazwie l-tryptofan, zastanawiam się czy zamiast lekarstw które zapewne dostanę od psychiatry mogę spróbować ten suplement. Czy są jakieś opinie lekarzy o nim?

Przede wszystkim polecam podjąć psychoterapię. Leki i ewentualne suplementy działają objawowo. Przez to mozliwe sa nawroty. Psychoterapia pozwala zniwelować problem u jego źródła, dzieki czemu prawdopodobieństwo nawrotu maleje. Proszę przemyśleć tą opcję. Pozdrawiam