Czy zdrowe odżywianie poprawi krążenie?

Witam , chcialam zapytac czy jesli zaczne sie zdrowo odzywiac to czy poprawi sie krazenie ? czy przestana mi pekac naczynka i powoli pojawiac sie zylaki? Mam 22 lata , 175 cm i 62 kg . Mysle ze nie jest ze mna zle ale nie chce miec zylakow na nogach pozdrawiam :)

Dieta wpływa na stan całego organizmu, w tym na funkcjonowanie małych naczyń krwionośnych. Powinna Pani jednak mieć na względzie, że tendencja do pękających naczyniek oraz żylaków jest kwestią przede wszystkim indywidualnych predyspozycji i jeżeli takie występują to dieta może tylko minimalizować skutki, ale nie powstrzyma zmian zupełnie. Stosując się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania, dodatkowo dbając o to, aby dieta była bogata w witaminę C i Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (zawarte w olejach roślinnych, orzechach, tłustych rybach) powinna Pani wspomóc swój układ krwionośny.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska