Czy zespół Gilberta stanowi przeszkodę przy wycięciu woreczka żółciowego?

Czy zespół Gilberta stanowi przeszkodę przy wycięciu woreczka żółciowego? Na ścianie woreczka żółciowego mam polip 8mm. Spotkałem się z opiniami rozbieżnymi, jedna żeby czekać z wycięciem w przypadku polipa o rozmiarach 10 mm, a druga opinia to żeby wycinać. Poziom bilirubiny u mnie to zazwyczaj 2,4 - 2,8 mg.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie jest to przciwwskazanie, zalecenia są takie że do 10 mm się obserwuje , chyba że polip bardzo się powiększy w krótkim czasie.
Pozdrawiam