Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy znów mogę się zarazić Covid?

Dzień dobry!!!Mam pytanie ,czy jak w grudniu miałam covid a dwa dni temu miałam kontakt z osobą zarażoną na covid to czy mogę znów się zarazić???Bardzo proszę o odpowiedź .Z poważaniem Ola
KOBIETA, 53 LAT 2 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie istnieje ryzyko reinfekcji. Pojawiały się już przypadki ponownego zarażenia koronawirusem, choć część z nich zachorowała na dwa różne warianty wirusa. Specjaliści podchodzą do tego faktu ostrożnie, gdyż istnieje ewentualność, że testy nie zostały przeprowadzone poprawnie.

Na rzetelne badania dotyczące prawdopodobieństwa ponownego zachorowania trzeba jeszcze poczekać. Jednak bez względu na to, osoby, które przeszły koronawirusa powinny przestrzegać bezpieczeństwa w taki sam sposób jak pozostali.

Więcej na temat ponownego zachorowania na COVID-19 przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-czy-mozna-zachorowac-na-covid-19-drugi-raz-prof-marek-jutel-tlumaczy. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy