Czy żylaki macicy rzeczywiście odbierają szansę na urodzenie dziecka?!

Mam 33 lata, nie planowałam nigdy wcześnie zachodzić w ciążę, jednak właśnie dowiedziałam się od lekarki, że z powodu żylaków macicy mam zapomnieć o ewentualnej ciąży, która stanowiłaby zagrożenie mojego życia. Jestem zdruzgotana i przerażona. Usłyszałam, że powinnam rozważyć usunięcie macicy... Proszę o informacje... i nie odsyłanie mnie z powrotem do mojej pani doktor.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani!

Żylaki macicy nie muszą wykluczać ciąży, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Nieliczne, niewielkie żylaki nie muszą dyskwalifikować, jednak liczne i duże, jak najbardziej. Mogą grozić pęknięciem i obfitym, zagarażającym życiu kobiety, krwotokiem.

Jeśli trudno przyjąć Pani opinię lekarza, zawsze może Pani zasięgnąć opinii drugiego specjalisty. Konieczna jest jednak wizyta w gabinecie ze wszystkimi wynikami badań, które zostaną uzupełnione szczegółowym wywiadem lekarskim oraz badaniem ginekologicznym.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty