Czym mogę zastąpić ten lek, żeby nie mieć mdłości?

Prawdopodobnie po leku Glucophage mam mdłości, które wzmacniają się szczególnie podczas jedzenia. Proszę powiedzieć, jakim innym lekiem zastąpić metforminę na podwyższony cukier, jaką inną substancją takim po którym nie ma mdłości? Kobieta, 34 lata

Przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną i zmienić dietę: glikemia najczęściej wraca do normy po modyfikacji stylu życia. Sugeruję konsultację diabetologiczną, nie znając wartości pomiarów glikemii i chorób współistniejących trudno jest doradzić.