Czym zastąpić cukier?

Czym zastąpić cukier? i jaki przelicznik jest cukru na inne słodkości?czy mąka gryczana zawiera pszenicę?

To zależy do czego ale jest wiele słodkich substancji zawierających także wartości odżywcze - miód, syrop z agawy, dżemy, melasa. Na pewno należy unikać sztucznych słodzików (aspartam, acesulfam i inne tego typu). Mąka gryczana nie zawiera pszenicy ani glutenu.

Mgr Paulina Szczechowicz

Cukier może Pani zastąpić: np. ksylitolem, syropem z agawy, miodem, stewią, syropem z brzozy. Mąka gryczana nie zawiera pszenicy, ponieważ jest z gryki.

Pozdrawiam

Witam. Jest wiele sposobów, aby zastąpić cukier w diecie. Zależy też jakie rodzaje potraw chciałaby Pani posłodzić. Np. do ciast, do owsianki/musli itp. świetnie nadają się suszone owoce (figi, daktyle, śliwki, rodzynki) oraz dżemy. Do koktajlu lub napojów miód (ale temperatura takiego napoju nie powinna przekraczać 60 st. C) lub naturalne słodziki takie jak stewia lub ksylitol. Dobrym sposobem, aby osłodzić np. jogurt lub inny deser mleczny są zwykłe banany. Banany można także użyć do ciast, płatków owsianych itp. Mąka gryczana powstaje z gryki, a więc nie ma nic wspólnego z pszenicą. Pozdrawiam.