Czym nagradzać i motywować dziecko do wykonywania prac manualnych?

Co oprócz słodyczy może może być nagrodą i motywować 6 letnie dziecko do wykonywania prac rozwijających sprawność manualna rąk oraz innych ćwiczen przygotowujących dziecko do nauki w szkole?

Dzień dobry!

Nagrodą, oprócz przywilejów (np. dodatkowa bajka, możliwość pobawienia się w to, co nie jest dostępne na co dzień) jest też po prostu (aż!) pochwała rodzica, jego radość, okazywanie cieszenia się tym, co udało się zrobić dziecku. Nagrodą może być wspólna zabawa z mamą, wspólnie spędzony czas, partia gry planszowej całą rodziną, wspólne wyjście na spacer itp. Można także zastosować system zbierania przez dziecko punktów - np. za każde wykonane zadanie - jedna naklejka do zeszytu. Kiedy zbierze określoną ilość naklejek, oznacza to dużą nagrodę, np. zabawkę, wyjście na lody, do kina itp.

Pozdrawiam!

Witam. Zalecam nagrody symboliczne, a nie rzeczywiste. Taką nagrodą mogą być np. medale/ordery wykonane z papieru i uroczyste dekorowanie nim dzieci po wykonanym zadaniu. Pozdrawiam