Czy przekupywanie dziecka drobną słodką przekąską jest dobrym pomysłem?

Czy przekupywanie dziecka drobną słodką przekąską jest dobrym pomysłem na przekonanie go do zazywania leków? Czy może to jakoś źle wpłynąć na niego?

Dzień dobry!

Samo słowo "przekupywanie" brzmi negatywnie. Jest jednak naturalne, że dziecko warto nagradzać za zachowania, które wymagały od nich starań, wysiłku, odwagi, przełamania strachu. Warto jednak, żeby nagrodą nie zawsze była słodkość, batonik, cukierki, ale też np. przytulanie, poturlanie się na dywanie, pochwała, docenienie przy innych domownikach lub znajomych, spacer z rodzicem, wspólna gra planszowa, wspólne obejrzenie bajki itp.

Pozdrawiam!

Rozumiem, że "przekupywanie" słodkościami, to najlepszy sposób na tę chwilę. A leczenie dotyczy stanu krótkiego. Nie musi więc wejść w nawyk.

Sporadycznie nic się nie stanie. Ważne, by było to w wyjątkowych sytuacjach i gdy -Pani zdaniem- lek naprawdę tego wymaga (kiedy naprawdę jest ohydny;)
Ważne jest to, by jednak w większości tłumaczyć dlaczego zażywa się leki i czemu to jest ważne. Dużo także zależy od wieku dziecka (inaczej z roczniakiem inaczej w 6latkiem).

Witam. Hm, może byc tak, ze nie bedzxie miało to w przyszłosci konsekwencji dużych, ale i może mieć. Myślę, że jak parę razy sie tak zrobi no nic złego, ale permanentnie to rzeczywiscie w dziecku wyucza si, ze musi być przekupywane. Może lepiej po ludzku jak do dorsłego podejść i wytłumaczyć coś o tym leku dlaczego powienien wziać je.
Magdalena Brabec