Depresja i potrzeba kontaktu z innymi po rozstaniu

Zgubilem pewnosc siebie, cel. Nie wiem czego chce od zycia. Ze zmęczeniem czekam na koniec studiow i wyjazd do Anglii. Myslami wciaz uciekam do byłej dziewczyny. Rozstanie zawalilo wszystkie plany i powiesilo nade mna topor. Widze ogromna przepasc między mna a zyciem. Nie wiem co z tym zrobic. Jak przegladam stare plany, wiadomości to ciężko uwierzyc mi, ze taki byłem. Kazde miejsce wywoluje bolesne wspomnienia. Potrzebuje kontaktu z ludzmi ale samemu sie od nich odcinam,nie potrafię z nikim zyc

Problemy, które Pan opisuje mogą być wskazaniem do podjęcia kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą. Zachęcam do skorzystania z takiego rozwiązania.

Pozdrawiam!

Rozstanie z bliską osobą zazwyczaj jest trudne i bolesne.Przez jakiś czas nie należałoby raczej oczekiwać od siebie równie dobrej formy jak przed rozstaniem ( czy innym bolesnym wydarzeniem). Smutek, spadek poczucia własnej wartości czy zachwianie poczucia kierunku w życiu- pod warunkiem że nie trwają zbyt długo - są przejawami naturalnej, adekwatnej reakcji emocjonalnej. Pana intuicja dotycząca poszukiwania kontaktu z ludźmi jest jak najbardziej właściwa i dobra. Zachęcam do posłuchania tego "głosu" i stopniowego powrotu do nurtu życia. Zazwyczaj to co dziś nas przerasta w końcu okazuje się wykonalne a nawet czasem proste. Z Panem też tak może być. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego